-
Pöytäkoneelle wifi. Vaihtoehtoja?
Meiilä tällä hetkellä on Soneran 100M valokuituliittymä, joka tulee vaihtumaan Dna:n kaapeliyhteydeksi. Vaihdon yhteydessä olisi tarkoitus saada pöytäkoneisiin wifi yhteys mahdollisuus. Miten se onnistuisi parhaiten?
4 vastausta
-
Osta itsellesi WLAN-kortti koneeseen ja asenna se. Ei siitä tarvitse sen vaikeampaa asiaa tehdä. USB:llä kytkettävät langattomat lähettimet toimivat myös, mutta ovat epävakaampia kuin PCI-väylään kytketyt.
-
voin suositella ASUS USB-N53 wlan tikkua jos haluat pelatakkin koneella,toimii hyvin vaikka 2 seinää välissä ja modeemille matkaa 10 metriä
-
sanovat usein että wlan pci kortit ovat huononpia kuin usb wlan tikut...
-
Pikemminkin wlan usb tikku. Ei vie turhaan koneen sisäisiä paikkoja..
Vastaa kysymykseen
Huom! Ethän vastaa pelkällä linkillä. Vaikka vastaus kysymykseen löytyisikin linkin takaa, tiivistä sen sisältö tähän, jotta lukijan ei tarvitse siirtyä toiseen palveluun saadakseen tarkan vastauksen kysymykseensä.